Ne Kadar Severseniz Sevin İlişkinizi Bitirmeniz Gerektiğini Gösteren 10 Red Flag

Bir ilişkide hiçbir zaman çok sevmek yeterli bir sebep değildir. Sevgi, güven ve saygı olmadan bir ilişkinin sağlıklı olması imkansızdır. Bu içeriğimizde sağlıksız ilişkilerin göstergelerinden bahsettik…

1. En basit konularda bile yalan söylenmeye başlandıysa…

Bir ilişkinin temelinde güven olması gerekir. Ama en ufak olaylarda bile yalan söylenmeye başlandığında bu güven artık tamir edilemeyecek derecede zarar görmüş.

2. Devamlı bir aşağılama söz konusuysa…

İki taraftan biri devamlı ‘Acaba bunu söylesem beni aşağılayacak bir şey söyler mi?’ diye düşünerek konuşuyorsa o ilişkinin pek de güzel bir yanı kalmamış demektir.

3. Tartışmalarda uzlaşmaya çalışılmıyorsa…

Karşındakini kaybetmekten korkmadığın ilişkilerde uzlaşmaya çalışmayı da bırakırsın. Bu tür ilişkilerde artık sadece alışkanlıklar nedeniyle devam söz konusudur.

4. Önemli konuların konuşulmasından kaçılıyorsa…

İlişkiler inişli çıkışlıdır. Robot olmadığımız için dümdüz bir ilişki yaşamamız mümkün değildir. Bunun bilincinde olarak önemli konular gündeme geldiğinde de konuşmaya açık olmak gerekir. Ama sağlıksız bir ilişkide bu sağlanamaz…

5. Aşırı kıskançlık barındıran krizler yaşanıyorsa…

Romantik ilişkilerde kıskançlığın birçok sebebi olabilir ama bunların hiçbiri haklı değildir. Aşırı kıskançlık ilişkide büyük bir sorundur ve bir ilişkiyi tahammül edilmesi zor bir şeye çevirebilir.

6. Birbirinin eşyaları karıştırılmaya başlandıysa…

Aşırı kıskançlık beraberinde devamlı kuşkuculuk ve kafada senaryolar kurup onlara inanmayı da getirir. Bu yüzden bazen telefon, bazen çantanın içi veya bilgisayar karıştırılır. Bu tür hareketlerin hiçbir iyi yanı yok!

7. Aşırı kontrolcü bir tavır takılınıyorsa…

Hem siz hem de partneriniz bir anda aşırı kontrolcü bir hale büründüyse bu durum ilişkinin sonunu getirebilecek bir tehlike doğurur. İlişkideyken karşılıklı olarak özgür birer birey olduğunuzu unutmamanız gerekir.

8. Açık iletişimden kaçınılıyorsa..

İlişkiyi ayakta tutmanın yolu duygu ve düşünceler konusunda açık bir iletişim sağlayabilmektir. Bu yapılmadığında karşılıklı olarak zorluklar başlar.

9. Birbirinizden başka kimseniz kalmamışsa…

İlişkideyken belki de en büyük hata çevrenizdeki herkesi uzaklaştırarak sadece iki kişi kalmaktır. Böylece her an birlikte deneyimlenir ve bu da uzun vadede yorucu olabilir.

10. Öfke kontrol sorunları yaşanıyorsa…

Hangi cinsiyete sahip olunduğu fark etmeksizin öfke kontrolü konusunda yaşanan sorunlar bir ilişki için tamir edilemeyecek sonuçlar doğurur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir