Bu Meyvenin Ağacını Diken Oluk Oluk Para Kazanıyor! Her Mevsim Yetişip Hasat Veriyor

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde yaşayan emekli bankacı Yunus Göç, emekli olduktan sonra tarım ve bahçe işlerine yöneldi. Kendi gelir kaynağını oluşturan Göç, 4 mevsim ürün hasadı yaparak hem hobisini sürdürüyor hem de bütçesine katkı sağlıyor.

Burhaniye ilçesinde işletmeci olarak faaliyet gösteren Yunus Göç, kendi elleriyle ektiği meyve fidanlarını büyüterek üretimine devam ediyor.

SAKSILARA EKİP EKİP SATIŞA ÇIKARIYOR

Meyve fidanlarını saksılarda yetiştirebilmenin mümkün olduğunu ifade eden Göç, aynı yıl içinde meyve alabilmenin avantajını vurguluyor. Burhaniye’de ürettiği fıstıkçamı fidanları ile tanınan Göç, meyve fidanlarını da özenle tek tek saksılara dikerek ilgi çekiyor.

Bankacılık kariyerinden emekli olduktan sonra tarım ve bahçe işlerine yönelen Yunus Göç, bu tutkusuyla meyve ağaçlarını saksılarda yetiştirmenin keyfini sürüyor.

DİKİLDİĞİ YIL MEYVE VERİYOR

Bugüne kadar fıstıkçamı fidanlarını saksılarda satışa sunduklarını ifade eden Göç, saksılara kayısı, kiraz hatta elma fidanları da ektiklerini söyledi. Ağaçları her mevsim dikmenin mümkün olduğunu vurgulayan Göç, dikildiği yılda meyve verdiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x