Mustafa Destici: CHP sloganımızı kullanmasın, uyarıyoruz

​​​​​​Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için kullandıkları, “İşimiz Türkiye, gücümüz Türkiye” sloganıyla ilgili, “Biz daha önce kamuoyuna ilan ettik ve seçim beyannamemizde de kullandık. CHP’yi bizim sloganımızı kullanmamaları konusunda uyarıyoruz.” dedi.

AA’nın haberine göre partisinin Ayaş seçim bürosunun açılışında bir konuşma yapan Destici, BBP’nin “İşimiz Türkiye, gücümüz Türkiye” sloganının, CHP’nin “İşimiz gücümüz Türkiye” sloganıyla benzerliğinin sorulması üzerine şunları söyledi:

“Biz daha önce kamuoyuna ilan ettik ve seçim beyannamemizde de kullandık. CHP’yi bizim sloganımızı kullanmamaları konusunda uyarıyoruz, tavsiyede bulunuyoruz. Bu bir emek hırsızlığıdır, bundan uzak dursunlar. Sivas’taki adayımız Adem Uzun Bey de daha önceden çıktığı billboardlarda bunu kullandı. Yaklaşık bir aydır bu sloganı kullanıyoruz. CHP bunu bizden ya gördü aldı ya da farklı bir çalışma yapsa da bunu BBP’nin kullandığını görmezden geldi. Bunu siyasi etiğe uygun görmüyoruz, bu konuda gerekli hukuki adımları da atacağız.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x